Hem » Reservdelar » Reservdelar Klippmaskiner » Reservdelar - Heiniger Xtra Fårsax

Reservdelar - Heiniger Xtra Fårsax

Moms tillkommer som standard på alla priser. Ändring av momsvisning kan göras i momsväljaren längs upp på sidan.

Reservdelar till Heiniger Xtra

 sprangskiss_xtra

Nedan finner du reservdelarna till maskinen. Du kan även trycka på artikelnummer för att komma vidare till reservdelen.

Position Artnr. Lev.Artnr Benämning
1 HE-434 717-708 Tomhus Fårsax Xtra*
2 HE-400 717-701 Pendel
3 HE-401 717-724 Framstycke huvud Xtra,12V 
6 HE-403 717-707 Klo Höger
7 HE-402 717-706 Klo Vänster
8 HE-404 717-709 Bladfjäder
9 HE-405 717-711 Enkeldrev 30 Tänder Svart Xtra,USV,12V
11 HE-406 717-713 Klofäste
12 HE-407 717-715 Excenteraxel Xtra,12V
13 HE-106 721-106 Excenterlager
14 HE-110 721-111 Bromsfjäder
15 HE-109 721-110 Gängad hylsa
16 HE-411 717-719 Styrtapp
17 HE-412 717-720 Skärskruv M6 x 9mm
18 HE-113 721-114 Justermutter
19 HE-103 721-103 Låsmutter till styrtapp
20 HE-415 717-723 Tryckkolv Xtra,12V
21 SKF-608   Kullager SKF 608
22 HE-416 717-726 Skruv Till Framstyke Huvud M4x28
23 HE-417 717-727 Skruv Till Bladfjäder Försänkt Huvud M4x8
24 HE-418 706-524 Låsclips Till Kugghjul Ø6
25 HE-245 706-523 Skruv M4x10
26 SKF-608   Kullager SKF 608
27 10-074 717-700 Fårsaxhuvud komplett
28 HE-322 701-640 Skruv Till Motorhölje Främre M3.5x8
29 HE-329 701-602 Motorhölje Främre Xtra,12V,USV
30 HE-304 701-613 Dubbeldrev 21/12
31 HE-306 701-615 Axel Till Dubeldrev
32 HE-303 701-612 Packning till Centreings Fläns
33 HE-302 701-610 Centreings Fläns Till Ankare
34 HE-320 701-638 Fjäderbricka till SKF 608
35 SKF-608   Kullager SKF 608
36 HE-321 701-639 Spårring Ø22
37 HE-300 701-608 Fläkthjul Xtra,USV
38 HE-326 701-609 Ankare Xtra,USV
39 HE-319 701-637 Fjäderbricka till SKF 626
40 SKF-626   Kullager SKF 626
41 HE-310 701-620 Skruv Till Fältlingning M3x72,5*
42 HE-307 701-616 Räfflad Bricka Till Fältlindnings Skruv
43 HE-305 701-614 Distans Bussning Till Fältlindnings Skruv
44 HE-332 701-617 Luftflödes Guide
45 HE-327 701-622 Fältlindning Xtra,USV
46 HE-328 701-600-25 A Motorhölje Mittendel Xtra,USV
47 HE-317 701-633 Kol med fjäder samt skyddshuv Par
48 HE-318 701-634 Kolskruv
49 HE-624   Anslutningskabel
50 HE-312 701-623 Kabelskydd Xtra,USV,Handy
51 HE-325 701-643 Skruv Till Överlastskydd KA 25x6
52 HE-330 701-603 Motorhölje Bakre Överdel (Brytare)
53 HE-311 701-621 Skruv Till Motorhölje Bakre Överdel M3,5
54 HE-314 701-630 Överströmsskydd 1A
55 HE-315 701-631 Strömbrytare
56 HE-316 701-669 Kondensator (0.15μF) med sladd
57 HE-308 701-671 Kabelavlastningsbygel Xtra,USV,Handy,12V
58 HE-309 701-619 Hållare för strömbrytare
59 HE-324 701-642 Skruv Till Strömbrytarhållare M3x25
60 HE-313 701-627 Dammskydd Xtra,USV,Handy,12V
61 HE-331 701-605 Motorhölje Bakre Underdel (Luftfilter) Xtra,USV,Handy,12V
62 HE-323 701-641 Skruv Till Motorhölje Bakre Underdel M3x6
63 HE-301 701-600-30 A Luftfilter Xtra,USV,Handy,12V
       
Produkter
12 36 72
Totalt 56 poster
Sida 1 av 2
1 2